Canlı Yayın Etkinlikleri #2 – Müşteri Analitiğinde Veri Bilimi Uygulamaları

Pazarlama analitiğinin bir dalı olan müşteri analitiğinde temel amaç, çeşitli analiz ve veri bilimi çalışmalarının gerçekleştirilmesiyle doğru ürünün doğru zamanda doğru müşteriye ulaşmasını sağlamaktır.

İçerik üreticilerimizden Sena Merter Dereli 1 Mayıs Cuma günü 20:30 – 21:30 saatleri arasında Veri Bilimi Okulu YouTube Kanalı‘nda Müşteri Analitiğinde Veri Bilimi Uygulamaları‘nı gerçekleştirecek. Bununla beraber;

  • RFM
  • K-Means ve Segmentasyon
  • Birliktelik Analizi konularından teorik olarak bahsedecek ve e-ticaret verisi üzerinden uygulamalarını Python dili ile gerçekleştirecektir.

Canlı yayına katılmak için YouTube kanalımıza abone olup, bildirimlerinizi açmayı unutmayın!

Ayrıca Veri Bilimi Okulu LinkedIn Profili‘nden de bağlantıya ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 21 yazı
Veri Bilimi Okulu
Veri Bilimi Okulu
2017 yılından beri faaliyet gösteren VBO; büyük veri, veri bilimi, makine öğrenmesi, derin öğrenme, istatistik gibi disiplinleri içerisinde barındıran uygulamalı yazılar ile siz değerli okuyucular ile buluşmaya devam ediyor. 2020 yılından beri ise uygulamalı blog yazıları ile beraber çeşitli bootcamp faaliyetleri oluşturmaya ve birçoğu ücretsiz olan eğitimleri ile veri bilimi alanında kariyer yapmak isteyen insanlarla buluşmaya devam ediyor.
Yorumlar (1 Yorum)
Gamze
Gamze Cevapla
- 21:52

Merhaba, canlı yayının dokümanlarına nereden erişebiliriz? Youtube’da belirtilen url’den inmiyor 🙂 Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara