Canlı Yayın Etkinlikleri #4 – R ile Veri Analizi ve Veri Görselleştirme Uygulaması

Veri Bilimi sürecinin en zevkli kısımlarından biri veriyi keşfetmek ve gizli bilgileri açığa çıkarmaktır. Çünkü her verinin bir hikayesi vardır ve analistler bu hikayeyi anlatmak isteyen sabırsız yazar konumunda olmak ister. Söz konusu bu hikayeleri en güzel anlatmanın yolu ise resmederek anlatmaktır. Veri görselleştirme, veri odaklı hikayeleştirmeyi sağlayan en güçlü araçlardan biridir.

Canlı yayın etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor! Datatuber ekibimizden Ekrem Bayar, 15 Mayıs Cuma günü saat 21:00 – 23:00 arası Veri Bilimi Okulu YouTube Kanalı üzerinden bizlere R programlama dili ile futbolcu verileri üzerinden uçtan uca veri analizi ve görselleştirme teknikleri anlatacak.

Canlı yayına katılmak için YouTube kanalımıza abone olup, bildirimlerinizi açmayı unutmayın!

Yazar Hakkında
Toplam 21 yazı
Veri Bilimi Okulu
Veri Bilimi Okulu
2017 yılından beri faaliyet gösteren VBO; büyük veri, veri bilimi, makine öğrenmesi, derin öğrenme, istatistik gibi disiplinleri içerisinde barındıran uygulamalı yazılar ile siz değerli okuyucular ile buluşmaya devam ediyor. 2020 yılından beri ise uygulamalı blog yazıları ile beraber çeşitli bootcamp faaliyetleri oluşturmaya ve birçoğu ücretsiz olan eğitimleri ile veri bilimi alanında kariyer yapmak isteyen insanlarla buluşmaya devam ediyor.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara