canli-yayin-5-elif-yilmaz-duyuruu

Canlı Yayın Etkinlikleri #5 – SPSS ile Anket Analizi

SPSS, İngilizce açılımı Statistical Package for the Social Sciences (Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı) olan ve Sosyal Bilimler başta olmak üzere Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri alanlarında ki araştırmalarda sıklıkla kullanılan bir paket programdır. Özellikle, çalışmanızda anket ve ölçüm gibi yöntem ve veriler kullanıyorsanız ve bunları karşılaştırma, ilişki kurma, hipotez test etme, etki bulma gibi amaçlarla analiz etmek istiyorsanız mutlaka SPSS ve benzeri bir program kullanmalısınız. Böylece, araştırmanızı hem kolay hem de ispatlayıcı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Canlı yayın etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor! Yazarlarımızdan Elif Yılmaz, 22 Mayıs Cuma günü saat 21:30 – 22:30 arası Veri Bilimi Okulu YouTube Kanalı üzerinden bizlere anket analizinin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlatacaktır. Canlı yayında,

  • SPSS programı tanıtımı,
  • Anket verilerinin SPSS programına girilmesi,
  • Verilerin Kodlanması,
  • Güvenilirlik Analizi,
  • Verilerin keşfi ve görselleştirilmesi,
  • Hipotezlerin kurulması, testlerin uygulanması ve ilişkiler araştırılması konularını bizlere uygulamalı bir şekilde anlatacaktır.

Canlı yayına katılmak için YouTube kanalımıza abone olup, bildirimlerinizi açmayı unutmayın!

Yazar Hakkında
Toplam 26 yazı
Veri Bilimi Okulu
Veri Bilimi Okulu
2017 yılından beri faaliyet gösteren VBO; büyük veri, veri bilimi, makine öğrenmesi, derin öğrenme, istatistik gibi disiplinleri içerisinde barındıran uygulamalı yazılar ile siz değerli okuyucular ile buluşmaya devam ediyor.2020 yılından beri ise uygulamalı blog yazıları ile beraber çeşitli bootcamp faaliyetleri oluşturmaya ve birçoğu ücretsiz olan eğitimleri ile veri bilimi alanında kariyer yapmak isteyen insanlarla buluşmaya devam ediyor.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara