Devexpress Dashboard ile İş Zekası ve Veri Analitiği

Eğitmen: Ömer Çolakoğlu

Kursa git

Gereksinimler

  • Visual Studio, Temel seviyede programlama ve database bilgisi, Güçlü bir öğrenme arzusu

Açıklama

Bu kurs ile ham halde bulunan veriyi görsel, analitik ve interaktif şekilde kullanarak dashboardlar ve iş zekası uygulamaları geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Devexpress dashboard kontrolünü kullanarak dakikalar içerisinde büyük veriler ile çalışan dashboardlar oluşturacağız.

Türkçe ve gerçek veriler ile çalışacağız. Grafikler, özet tablolar, ilişkili datasetler, haritalar, gauge’lar pasta grafikler, karneler gibi bir çok dashboard bileşenini kullanmayı öğreneceğiz.

Örneğin Türkiye’nin 81 ilinde mağazaları bulunan bir marketler zincirinin örneklemeler ile rastgele oluşturulan datası üzerinden bir çok açıdan analizler yapacağız.

Devexpress Dashboard bir çok veritabanında çalışabiliyor. Biz de örnek olarak Microsoft SQL Server üzerinde çalışmalar yapacağız.

Logo Tiger datası üzerinden sorgular çekip Logo tablolarını öğreneceğiz.

Avrupa futbol ligleri istatistiklerini inceleyeceğiz ve görsel ekranlar oluşturacağız. (12.000 futbolcu, 25.000 maç ve yüz binlerce istatistik)

Ayrıca Dünya terör saldırıları gibi büyük verileri haritalar üzerinde görselleştireceğiz ve analiz edeceğiz. (170 bin satırlık kategorize edilmiş data. Tamamı İngilizce’den Türkçe’ye çevrilmiş şekilde.)

Yaşayan bir kurs olmasını hedeflediğimiz bu kursta belli zamanlarda farklı alanlarda farklı veri setlerini inceleyip analiz edeceğiz.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Veri ile uğraşan herkes, Yazılımcılar, İş Zekası uzmanları, Veri ile uğraşan öğrenciler, BT çalışanları,SQL Server Yöneticileri

Yazar Hakkında
Toplam 26 yazı
Veri Bilimi Okulu
Veri Bilimi Okulu
2017 yılından beri faaliyet gösteren VBO; büyük veri, veri bilimi, makine öğrenmesi, derin öğrenme, istatistik gibi disiplinleri içerisinde barındıran uygulamalı yazılar ile siz değerli okuyucular ile buluşmaya devam ediyor.2020 yılından beri ise uygulamalı blog yazıları ile beraber çeşitli bootcamp faaliyetleri oluşturmaya ve birçoğu ücretsiz olan eğitimleri ile veri bilimi alanında kariyer yapmak isteyen insanlarla buluşmaya devam ediyor.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara