Gazi Üniversitesi Big Data Eğitimi Araştırmasına Katılım

08 Mart 2012 tarihinde Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Ana Bilim Dalı’nda yapılan bir bilimsel arştırmanın parçası olarak eğitmenimiz Erkan ŞİRİN, bilgisayar mühendisliği lisans öğrencilerinden seçilen bir örnekleme bir gün süre ile büyük veri ve spark eğtimi vermiştir. Araştırmacılar tarafından öğrencilerin eğitim esnasında karşılaştıkları öğrenme güçlüleri ve büyük veri farkındalık derecelerine dair gözlemler not edilmiştir. Büyük veri ile ilgili bilimsel bir araştırmanın parçası olmaktan, ona katkı sağlamaktan ve mühendislik öğrencilerine büyük veri ve spark anlatmaktan çok mutlu olduk.
Kapak Görseli: https://robohub.org/replicable-and-measureable-robotics-research-back-to-the-basics-of-the-scientific-method/

Yazar Hakkında
Toplam 26 yazı
Veri Bilimi Okulu
Veri Bilimi Okulu
2017 yılından beri faaliyet gösteren VBO; büyük veri, veri bilimi, makine öğrenmesi, derin öğrenme, istatistik gibi disiplinleri içerisinde barındıran uygulamalı yazılar ile siz değerli okuyucular ile buluşmaya devam ediyor.2020 yılından beri ise uygulamalı blog yazıları ile beraber çeşitli bootcamp faaliyetleri oluşturmaya ve birçoğu ücretsiz olan eğitimleri ile veri bilimi alanında kariyer yapmak isteyen insanlarla buluşmaya devam ediyor.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara